שי פירון VS תלמיד תיכון

כבוד שר החינוך, שי פירון , עשה מהפכה בבחינות הבגרות (מספר המקצועות שבהם יוכל תלמיד להיבחן ברמה מורחבת של 5 יחידות יוגבל לשניים בלבד – נוסף על אנגלית ומתמטיקה). תלמיד תיכון אשר לא השלים עם הגזירות כתב לכבוד השר מייל ובו פירט את דעתו בנושא:

״כבוד השר שי פירון,
רק רציתי להגיד לך מה דעתי על הרפורמה החדשה שלך. אז דעתי היא שהרפורמה (שאגב עד עכשיו ממש לא ברורה) היא פשוט איומה! היא ללא צל של ספק הדבר הנורא ביותר שנעשה במשרד החינוך בשנים האחרונות. היא לא עושה כלום מלבד להפוך את הילדים הטובים, המוכשרים, האיכותיים של מערכת החינוך לעוד כמה ילדים בינוניים. אין פה שום דבר חוץ משורה של הגבלות וסייגים לתלמידים. כופים על התלמידים מספר מוגבל של יחידות לימוד, של מגמות ומקצועות מורחבים, פשוט מתכחשים ליכולות האמיתיות שלהם.
ב"ערב מגמות" שנערך לפני כחודש בבית הספר שלי הוצגה חלק מהתכנית החדשה שלך, שאני בטוח שהשתנתה כבר כמה פעמים מאז, וכל ההורים שם שאלו פה אחד את צוות ההנהלה והמורים "למה? מה הקטע? למה צריך את זה?" והמורים ענו "גם אנחנו לא מבינים למה, תשאלו את פירון". אז הנה אני שואל: "מה הקטע?!" – ואני באמת מצפה לתשובה!

נ.ב 
המכתב המקורי היה חריף בהרבה, זה אחרי הרבה סינונים."

 

להלן תגובתו של פירון:
״שלום רב,
ראשית אני מודה לך שהואלת בטובך לסנן…
ככלל – תכנית החדשה מתכתבת עם התכניות בעולם. היא דומה למה שקורה בכל המדינות בעולם למעט ישראל.
לצערי – ההישגים של תלמידי ישראל לא גבוהים. אנו מצטיינים בכמות המבחנים…אבל באיכות ובהעמקה נמצאים בתחתית הסולם העולמי.
התכנית באה לתקן את ישראל ולהבטיח עתיד לצעיריה.
כמו כן היא מבקשת לתת יותר מקום לחינוך (מה שיגרום לצעירים כמוך לא להעלות על הדעת לכתוב דברים חריפים לכל אדם, קל וחומר לשר החינוך).

כבוד שר החינוך הסכים לענות לילד. באמת כל הכבוד. שיחק אותה. עתה נכתבו המחמאות האחרונות שכבוד השר יקבל ממני. כעת הרכיבו נא את משקפי המגן – אנחנו מתחיל לנסר.

להלן מכתבי לשר:
לכבוד כבוד שר החינוך – מר שי פירון
(לשכת שר החינוך הרב שי פירון)

קראתי הבוקר את מכתבך לתלמיד התיכון (דאגת להוציא ההתכתבות פנימית ביניכם לכלי תקשורת, שזה כשלעצמו דבר לא ראוי). מעבר למעשה הבזוי של ההדלפה, הצדקת הרפורמה ע"י הצגת "מתנגדיו" חסרי ההשכלה, כתבת שם חתיכת מייל מתנשא.
כתבת לתלמיד תיכון בישראל שאסור לו להשתמש בכלי לגיטימי העומד לרשותו (מייל) על מנת להעביר בצורה מכובדת ודמוקרטית ביקורת על הדרך אותה אתה מתווה במערכת החינוך והוא המושפע הישיר ממנה. כנראה שרוח המפקד של מפלגת "יש עתיד" משפיעה עליך ועל שאר חברי המפלגה.

אז רק שתדע כי לתלמיד תיכון, מתוקף היותו אזרח במדינה, מותר להביע את דעתו על השירותים שהוא מקבל ועל הפוליטיקאים המעצבים את עתידו. אני לא רוצה לדמיין מה היה קורה לו השר לבטחון פנים היה נוזף באזרחים המביעים ביקורת לגיטימית על תפקוד המשטרה או שר האוצר על אזרחים המעבירים ביקורת על תוכנית המיסים שלו.

לו היית מתעלה במעט על עצמך, היית יכול לדון גם בשאלות הקשות שהילד העלה בין השורות. תקציב משרד החינוך, שאתה עומד בראשו, הוא השני בגודלו בישראל (45.9 מיליארד ש"ח בשנה). בחינה קלה של המספרים מראה כי תקציב התמיכה בנוער מחונן עומד על 8.1 מיליון ש"ח בלבד. קצת מוזר שהתוכנית שלך "השואפת להישגים משמעותיים לתלמידי ישראל" מקצה כל כך מעט עבור מוחות מובילים. ויש גם את התקציב הקטנטן הזה, כבוד הרב שי פירון, של מעיין החינוך התורני (אלה שלא לומדים מקצועות ליבה שכל כך קרובים לליבך) העומד על 525.6 מיליון ש"ח בשנה. ביזיון. כעת יתכבד כבודו להסביר את העובדה שתקציב המוחות המחוננים מהווה 0.015% מתקציב מערכת המעיין התורני שאיננה מלמדת את תלמידיה מקצועות ליבה הנחוצים להם כל כך בעולם האמיתי, זה שמחוץ לישיבות.

אז עם כל הכבוד להתנשאות שלך על התיכוניסט המסכן, אי אפשר לברוח מעובדות תקציביות.
בזמנים בהם ארגוני ימין קיצוני מקדמים אג'נדה מופרעת של ילדה הזויה וחצופה בגלל התבטאות של מורה בבית ספר, וארגוני שמאל קיצוניים מסיתים בני נוער לא להתגייס לצה"ל,
תיכוניסט המבקש לשאוף למצוינות לא צריך להימחץ ולהיות מושפל על גבי העיתון,
קל וחומר כאשר מדובר בשר החינוך.

אודות הבלוג הזמני של עמותת מצו"ף

עמותת מצו"ף - מאגר ציבורי וניטור פדופילים.
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

4 תגובות על שי פירון VS תלמיד תיכון

  1. עצוב. יש לך קישור למה שהעלה פירון? תודה רבה.

  2. מגיב הגיב:

    ביזיון. בשם השוויון והערכים מגבילים תלמידים חזקים שיכלו להתפתח.

    ותיקון קטן: המספר 0.015% אינו נכון. זה כמו להגיד ש50 הם חצי אחוז מ-100.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s