עיריית ראשון לציון VS הפרוקטובלוג

עיריית ראשון לציון מציגה נתוני אלימות "נוחים יותר" לעיכול. על נתוני ה"פרוקטובלוג" פקפקו בעירייה ורמזו שאמינותם מוטלת בספק. אז מי לדעתכם יותר אמין – עיריית ראשון לציון או ה"פרוקטובלוג"?

את הסיפור הבא נספר מהסוף להתחלה:
המקומון "ידיעות ראשון לציון" קיבל לידיו את הנתונים מהפרוקטובלוג לגבי האלימות המשתוללת בבתי הספר ("הרשימה השחורה"). להלן התגובה שעיריית ראשון לציון שלחה לעיתון:

בעירייה פקפקו בנתונים ובאמינותם "מהנתונים האמיתיים המוצגים לכל באתר משרד החינוך, שהוא זה שערך את הדו"ח, ניתן לראות שהנתונים נמוכים דרמטית ממה שמוצג בכתבה. ולהן הנתונים: ביה"ס איתמר – 18% , ביה"ס הראל – 18%, ביה"ס כרמים – 15%, ישיבת בני עקיבא – 20% וביה"ס בארי – 13%, שבו היה אירוע נקודתי שטופל במסגרתו נעשו שינויים פרסונאליים וכבר בשכבת כיתה ו' ניתן לראות את השיפור. עוד נציין כי הממוצע העירוני בבתי הספר באשר למעורבות באירועי אלימות עומד על תשעה אחוזים, נמוך מהממוצע הארצי. למעשה, מהנתונים של הרשות הארצית למדידה והערכה של משרד החינוך, ניכרת מגמה של עלייה באקלים החיובי של בתי-הספר בעיר בחמש השנים האחרונות. נתונים חיוביים אלה הושגו הודות לתוכניות רבות, שמתקצבת עיריית ראשון לציון, הקשורות למניעת אלימות הן במסגרת התוכנית הלאומית "עיר ללא אלימות" והן במסגרת פרויקטים עירוניים".

כאשר הפנו את תשומת ליבי לתגובת העירייה הטלתי ספק ביכולות העיתונאיות שלי. האם אכן הבדיקה שלי הייתה לא תקינה? האם השחרתי את שמם של בתי הספר והתנהגתי בצורה בלתי מקצועית בעליל?

חזרתי שוב לפוסט "הרשימה השחורה" והשוואתי אותם עם הנתונים שסיפקו בעירייה:

נתוני הפרוקטובלוג אל מול עיריית ראשון לציון

נתוני הפרוקטובלוג אל מול עיריית ראשון לציון

 

עיריית ראשון צדקה, הנתונים אכן לא מסתדרים. מישהו פה טועה ומישהו פה מפעיל מניפולציה כדי להקטין משמעותית את המספרים. החלטתי להיכנס לאתר משרד החינוך (כמעט הכל אודות מוסדות החינוך) המציג לציבור הרחב את נתוני המיצ"ב כפי שהוא מחויב. נכנסתי שוב לכל דוח מיצ"ב, לחלק ב', פרק 7 (או 6) "אקלים בית ספר", סעיף 7.1.6 "מעורבות באירועי אלימות" ולהלן התוצאות:

1. ישיבת בני עקיבא (לינק לדוח המלא):

בני עקיבא

בני עקיבא

2. בית הספר איתמר (לינק לדוח המלא):

איתמר

איתמר

3. ממ"ד הראל (לינק לדוח המלא):

הראל

הראל

4. בית ספר בארי (לינק לדוח המלא):

בארי

בארי

5. בית ספר כרמים (לינק לדוח המלא):

כרמים

כרמים

כפי שניתן לראות, עיריית ראשון העדיפה לקחת את הנתון המופחת, היותר נוח לעין, והעדיפה להתעלם לחלוטין מהמציאות האלימה הקשה שילדי עיריית ראשון לציון חווים.
למחלקת הדוברות של עיריית ראשון לציון ניתן להגיד רק דבר אחד – תתביישו לכם!

אודות הבלוג הזמני של עמותת מצו"ף

עמותת מצו"ף - מאגר ציבורי וניטור פדופילים.
פוסט זה פורסם בקטגוריה חינוך, כללי, עם התגים , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על עיריית ראשון לציון VS הפרוקטובלוג

  1. yoba הגיב:

    משום מה ביה"ס בארי בראשון לציון מופיע במדד מדלן כאחד ממאה בתי הספר הטובים בישראל.
    בראשון לציון הוא נמצא במקום השלישי בהישגיו הלימודיים והחברתיים מבין כלל בתי הספר ומבין בתי הספר היסודיים – במקום הראשון.
    לפכן לא ברור לי שקלול הנתונים…. ובעיקר העובדה שאם הוא במקום הראשון – ונמצא כל כך אלים – איך שאר בתי הספר בעיר שנמצאים מתחתיו בטבלה, אינם מוגדרים כאלימים כמותו?

    • כפי שניתן לראות בפוסט הספציפי הזה, יש צילומי מסך מדוח המיצ״ב המפורסם במשרד החינוך. לא ניתן להתכחש לנתונים, חבל שאנשים מעדיפים לעצום עיניים מאשר לטפל בבעיות האמיתיות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s