הכסף שבצל אליאסי

ליואב "הצל" אליאסי היה הכל – קריירה מפוארת, כסף בכל פינה, עדר מעריצים ומעריצות שרק דרשו ממנו עוד. אבל אז משהו קרה – קשה להצביע על נקודה ספציפית אלא מדובר בתקופת כישלונות שדחקה את הזמר למקום נמוך דווקא בתקופה שבה היה צריך להמריא. בין אם זה אלבום הסולו שעבד עליו כל כך קשה ונחל כישלון או החובות בבנק שרדפו אחריו – אליאסי נכנס לסחרור כספי עד שהוכרז כפושט רגל. אבל אז הגיע מבצע 'צוק איתן', אותו אליאסי הצליח למנף למפלצת יחסי ציבור שהחזירה אותו לכותרות, פחות בזכות הכישרון המוזיקלי שלו, ויותר בגלל הקו הפוליטי-פרובוקטיבי שייצג. אליאסי החל להנהיג הפגנות ימין קיצוניות תחת קבוצה הנקראת "האריות של הצל". האריות הוצגו בתור תנועה חברתית והחלו לבקש כסף למימון הפעילות ותרומה לצה"ל. אך האם הכסף הגיע לצה"ל?  כמה מהתורמים ידעו שאליאסי מוכרז כפושט רגל?  למה לא הייתה שקיפות מלאה לסכומי הכסף שנתרמו ומה נעשה עם הכספים (מעבר למספר תמונות של חלוקת מוצרים לחיילים)?  למה העמותה לא רשומה ברשם העמותות? האם חשבון ה- Pay Pal שנפתח עם כתובת המייל הנושאת את שמו של אליאסי נמצאת במעקב של עורך דינו או המנהל המיוחד? האם ראוי שאדם שהוכרז כפושט רגל יתעסק בגיוס תרומות לעמותה שאיננה מנהלת את עסקיה בשקיפות מלאה?


זינוק בעלייה

יואב "הצל" אליאסי החל את הקריירה המוזיקלית שלו בגיל 15. בתקופה ההיא, סצנת ההיפ הופ הייתה בשיאה בארה"ב, אך בארץ אומנים לא הצליחו לפרוץ את מחסום הפלייליסט של גלגל"צ ותוכניות המוזיקה. לפני שאליאסי פרץ לתודעה, היו לו חיים לא פשוטים "הייתי בסך הכל בן 15, ומכירת גראס לחברים נראתה כמו כסף קל. אחר כך פרצתי לחנויות ובתים עם חבר טוב, שהפך לימים לשוטר בילוש. טיפסנו על קירות, חדרנו דרך פתחים של חדרי שירותים, שברנו חלונות זכוכית ולקחנו מכל הבא ליד. תכשיטים, טלוויזיות, כסף". אביו הוכרז כפושט רגל ואליאסי נאלץ לגנוב מזון מהבסיס כדי שהמשפחה תוכל להתקיים בכבוד. את הפריצה הגדולה שלו עשה אליאסי בשנת 2002 עם אלבום משותף לזמר קובי שמעוני (סבלימינל) בשם "האור והצל". האלבום נחל הצלחה מסחררת ולסצנת ההיפ הופ הישראלית יש שמות, פרצופים וכינויים שאפילו הח'ברה בגלגל"צ אוהבים לדקלם. כולם חיבקו, כולם הזדהו, כולם אהבו – מי לא הכיר את מלכי ההיפ הופ הישראלי. הכסף התחיל לזרום לכיוון הנכון ואליאסי, אותו ילד עני שהיה פורץ לחנויות וגונב אוכל מהצבא, החל לפתע לשחות בכסף – הוא רכש מכוניות יוקרה, קנה לאביו פיצוצייה ובעיקר בזבז את הכסף על "החיים הטובים". לאחר ההצלחה הגדולה של האלבום, אליאסי חתם בחברת התקליטים של שמעוני (תאקט) והשניים הופיעו בכל מקום אפשרי בארץ ובחו"ל. בעוד ששמעוני מינף את ההצלחה והרחיב את עסקיו בכישרון יוצא דופן למסעי פרסום והופעות כדמות ייצוגית מול נבחרי ציבור ודומיהם, אליאסי לא ניצל את מלוא הפוטנציאל של אותה תקופה, ובהשוואה לחברו, הוא נשאר מאחור עם דברים פחות 'מרשימים' למותג בעל שיעור קומה כמו שלו. אלבום הסולו הראשון של אליאסי, שיצא בשנת 2008, היה פרויקט הדגל שאליאסי עבד עליו קשות והיה אמור להיות פיצוץ בקופות. לאכזבתו, האלבום פחות הצליח והקהל לא גילה התלהבות יתרה. שנה לאחר מכן אליאסי סיים את יחסיו המקצועיים עם שמעוני וגם יחסיהם האישיים של השניים נותק.

כמו ברומא, כמו בפריז כמו באמריקה

סצנת ההיפ הופ הישראלית, טובה ככל שתהייה, לעולם לא תוכל להיות באמת מושלמת ללא אלימות ואליאסי מצא אותה, לא חשוב היכן היא ניסתה להסתתר. אליאסי הוא דמות עם נוכחות, בין אם זה המראה הפיזי שלו או בין אם זה ההתבטאויות שנוטפות לפעמים מחוסר שיקול דעת, כשאליאסי מגיע למקום מסוים המקום ידע. בנובמבר 2003 הגיע אליאסי למועדון ה"בארבי" בת"א לערב אומנותי ופגש את הראפר חן רותם (סגול 59). אליאסי אשר נפגע בעבר משיר של רותם החליט להכות אותו מחוץ למועדון בעקבות הכבוד האבוד. כאשר נשאל אליאסי על התקרית ענה "סגול 59, שאני לא מכיר אותו ומעולם לא נפגשנו, עד לאותו ערב, מצא לנכון לרדת עליי באחד השירים שלו, למרות שלא עשיתי לו דבר. אותי זה לא הצחיק. וכן, נתתי לו סטירה". למרות שרותם טען כי "הסטירה" הייתה בעצם אגרוף לפנים הוא החליט לא להגיש תלונה במשטרה ואליאסי הצליח לא להסתבך. שבועיים לאחר מכן שוב קטטה, הפעם היו אלו מאבטחיו של אליאסי שהרביצו לראפר אחר. בתחילת יולי 2004, בילה במועדון 'סדומורה' עם חבריו ואחיו הקטן איתמר (ראפר בהרכב 'כלא 6'). אחד המבלים התגרה באיתמר, והאחרון הלך "לסגור חשבון" מחוץ למועדון בבחור המתגרה מה שגרם לו להיפצע באופן שטחי בבטנו. כשאליאסי שמע על המקרה הוא יצא החוצה ועד מהרה התפתחה קטטה מרובת משתתפים שבסופה גרמה לפציעתם של מספר מבלים. הוא נעצר והשופט שחרר אותו למעצר בית בן 8 ימים. שלוש וחצי שנים מאוחר יותר, במסגרת עסקת טיעון, יקבל מבית המשפט המחוזי בת"א מאה שעות עבודות שירות ציבורי. למרות העונש הקל שקיבל, אליאסי אמר "אני לא מצטער על מה שקרה. הגנתי על אחי ובזכות זה הוא חי". בדצמבר 2007 הגיע אליאסי למסעדה באילת עם כלב מסוג צ'יוואווה אותו הבריח בתוך בגדיו אל תוך המסעדה "היה מינוס 5 מעלות אז שמנו אותו במעיל. חוץ מזה מי יכול להגיד לא לצל?".

 הברוגז עם סבלימינל

במרץ 2009 לאחר שהיחסים בין שמעוני לאליאסי עלו על סרטון והשניים החליטו לפרק את החבילה, התפרסמה כתבה במעריב ששפכה אור על המחלוקת בין הזמרים "מבחינה מוזיקלית-עסקית, אני הכי כועס על הצל בעולם. הבנאדם פשוט לא עושה כלום. אני סוגר לו הופעות, והוא אפילו לא יודע את המילים לשירים שלו" אמר שמעוני בכתבה והוסיף "כל הופעה שהצל עשה בשנה האחרונה זו הופעה של סבלימינל, הוא (הצל) לא מכר הופעה אחת בזכות עצמו". שמעוני גם מתח ביקורת בעניין כספים שהועברו בין השניים "לא פעם הלוויתי לו (לצל) כסף, אבל בפעם הקודמת הוא אמר לי שזה בשביל משהו שקשור לבריאות של אמא שלו, ובסוף זה היה להאמר (רכב)". אליאסי נאלץ לחפש לו חברת תקליטים ואמרגן חלופיים וכל זה עם רקורד של אלבום סולו שפחות הצליח. חודשיים אחרי הוא התיישב לראיון במגזין השבת של ערוץ 10 ושם נראה כאילו הוא חטף בסך הכל מכה קלה בכנף וזו רק שאלה של זמן עד שהוא עולה בחזרה לפסגה. אך הפסגה לא הייתה שם אלא רק התהום, והוא המשיך לצלול. חצי שנה לאחר שהתפצלו, החל להוציא שירים שהופנו כלפי שמעוני עם הרבה כעס. באוגוסט 2010 הוציא אח של אליאסי, איתמר, סינגל בשם 'סאבליניז"ל' בו הוא מותח ביקורת חריפה מאוד על שמעוני "מכרת חברים בשביל כסף", "מי שמדבר על אמא שלי בעיתון, מסיים באותו מקום רק בעמוד האחרון", "נוכל, לא עושה כלום וגונב את הקרדיט". שעה לאחר שאליאסי שיתף את השיר של אחיו בפייסבוק, שמעוני הסיר את האחים מרשימת החברים שלו ברשת החברתית. בתגובה כתב אליאסי בפייסבוק "היום, אחרי שנה וחצי של סכסוך, לכלוכים וריבים תקשורתיים עם שותפי וחברי לשעבר קובי שמעוני המכונה סאבלימינל נמחקתי רשמית מהפיסבוק שלו. למה אלוהים, למהההההההההההההההההההה?". לאחר מספר שנים, אליאסי ושמעוני נפגשו לתוכנית רדיו מיוחדת ברדיוס 100FM שהוקדשה לאיחוד בין הצמד ברמה האישית ולאחר מכן חזרו לשתף פעולה גם ברמה המקצועית.

 ההסתבכות הכלכלית

ב-2008 שיחרר אליאסי את אלבום הסולו הראשון שלו. האלבום, שהיה ספינת הדגל של אליאסי, לא עמד בציפיות שסומנו והתרסק. באוקטובר באותה השנה בית המשפט השלום בת"א קיבל את תביעת בנק דיסקונט כנגד אליאסי שהחליט משום מה לא להגיב לקריאות הבנק להחזר החובות. אליאסי לא שיתף פעולה עם ההליך המשפטי וחויב לשלם קצת יותר מרבע מיליון ₪ לבנק. במרץ 2010, רשות המיסים הגישה בקשת מעצר כנגדו לאחר שלא שילם קנסות בגובה אלפי שקלים בודדים ולא טרח לנסות לפתור את המצב מולה והתעלם מהבקשות החוזרות ונשנות של הרשות לגבי החובות הקיימים. דיון בנושא נקבע בבית המשפט השלום בת"א חודשיים לאחר מכן, דיון בו אליאסי לא התייצב והשופטת דנה אותו לעשרים ושבעה ימי מאסר. בדצמבר 2010, חובו לבנק דיסקונט המשיך לתפוח והבנק דרש ממנו להסדיר את החוב תוך 7 ימים אך אליאסי לא עשה זאת. במרץ 2011 לא התייצב לדיון מעניין חובו לבנק והשופטת הכריזה עליו כפושט רגל. כפושט רגל אין באפשרותו לעזוב את הארץ, ועליו לפרט מהם נכסיו, הכנסותיו והוצאותיו. בית המשפט קבע בעצם שאליאסי לא מצליח להחזיר חובות ועל כן בית המשפט ממנה לו "בוגר אחראי" (מנהל מיוחד) שיפקח עליו כלכלית. השופטת קבעה כי עליו להגיש תוך 7 ימים מסמך כלכלי מפורט למנהל המיוחד אך אליאסי לא ציית להוראות בית המשפט. באותה תקופה, אליאסי היה נוהג להימצא בדירה של בת זוגו שהשכירה את הדירה יחד עם שותף נוסף. הבנק ביקש לעקל את תכולת הדירה אך בת זוגו ושותפה לדירה הציגו מסמכים שהראו כי הציוד בדירה רשום על שמם, לפחות כפי שמוצג בקבלות, ואליאסי לא רשום כדייר בדירה. אך אחד מהשכנים טען כי הוא אכן מתגורר עם חברתו בדירה המדוברת.

 אם לא כותבים עליך אתה לא קיים

זמר הוא מותג, ומותג חייבים לתחזק "ברגע שיפסיקו לכתוב עליי במדורי הרכילות, אני לא אהיה שם פשוט יותר. כל עוד כותבים עליי זה אומר שהכל בסדר לטוב או לרע" אומר אליאסי ומוסיף "זה יד רוחצת יד, הם ניזונים מאיתנו ואנחנו מקבלים מהם. אם הוא לא היה במדור רכילות זה אומר שהוא לא שווה ריכולים וזה אומר שהבנאדם הזה לא קיים". בפברואר 2011 פורסם כי הציל מעריצה שניסתה להתאבד, אך נראה שדווקא את הקריירה המוזיקלית שלו הוא לא מצליח להציל. בעולם יחסי הציבור נהוג לנקוט לפעמים בגישה אגרסיבית – כדי שיכתבו עליך אתה חייב לעשות דברים לא צפויים, כמו מלחמות, ואם אפשר אז שיהיו מלחמות רועשות וצבעונית עם הרבה פרצופים מוכרים. במרץ השנה, כשטרנד הטבעונות היה בשיא הפופולריות שלו, העלה אליאסי סרטון תגובה לקמפיין הטבעונות של רותם סלע ואף יצא להתעמת עם משמרות הטבעונות ברוטשילד. קמפיין האנטי טבעוניות האישי של אליאסי לא היווה לו מקפצה ציונית מספקת. הרי בסופו של יום הוא לא יכול לתחזק דמות ראפר אימתנית שהדבר הכי מופרע שהוא עושה זה אכילת בשר. כשהחייל יפתח גריידי ז"ל נרצח, אליאסי השתתף בעצרת נגד האלימות (מהדברים המדהימים שהוא יכול לעשות לו רצה). הסטטוסים של אליאסי בפייסבוק לא מצליחים להפוך להיות שיחת היום והוא עדיין לא נתפס כמוביל דעה אלא כעוד ידוען שמעלה סטטוסים פה ושם. אבל אז נחטפו שלושת הילדים (גל-עד, אייל ונפתלי) ואליאסי זיהה את הפוטנציאל הנפיץ ועלה על "הגל". כמה ימים לאחר חטיפתם כתב בפייסבוק "בלי יותר מידי חפירות ראש הממשלה ושר הביטחון היקרים בבקשה ממכם אנחנו מבקשים שתישלחו לנו צווי שמונה תנו לחייל האוויר להרעיד את השטחים כדי שהילדים שכלואים עכשיו באיזה חור מתחת לאדמה ירגישו אותה רועדת תנו לחייל רגלים להיכנס ולעבור בית בית חדר חדר שידעו בכל העולם שעם צהל לא מתעסקים וידעו שלישראל יש קו אדום שלא עוברים אותו די להתנהג כמו כוסיות דיייייייייי" מהנקודה הזו, אליאסי גלגל את כדור השלג שרק צבר תאוצה. אליאסי העלה תמונה בה הוא נראה מחזיק זוג אשכים עם הכיתוב "נקמה" ו-"בבקשה ביבי. נראה לי שכחת את זה". זמן קצר לאחר מכן הוא הוציא סינגל בשם "דם אחד" מלא מסרים כועסים שלא הצליח לחדור לפלייליסט של גלגל"צ. המוזיקה אולי לא החזירה אותו לכותרות אך דלת הפרובוקציה הייתה פתוחה לרווחה (שזה בעיקרון די חבל כי הוא עושה לפעמים דברים מדהימים). ליאורה גולדנברג-שטרן, האישה והמדור, פרסמה בתחילת אוגוסט אייטם על אליאסי לאחר שהאחרון התקשר לאחד הפאבים בראשון לציון וצעק על מנהל המקום בטענה משונה שעובדי המקום השמאלנים נהגו בזלזול כלפי אחד הפעילים שלו. ליאורה שאלה את אליאסי "אתה יודע שהרבה אומרים שהקריירה שלך הייתה בקרשים והחזרה שלך לתודעה הקפיצה לך אותה. אליאסי בתגובה ענה "איך זה מקפצה לקריירה? יכולים להגיד מה שרוצים. לא עשיתי שום דבר שמקדם את הקריירה שלי. כמה שקרים שמעתי על עצמי. שקרים צצים. שיעשו מה שרוצים". שבועיים לאחר מכן הוציא אליאסי סינגל בשם 'שיר הומניטרי'.

 ההפגנות של האריות

אליאסי החל לקבץ סביבו מספר פעילים ולהגיע להפגנות. בהפגנה הראשונה המשטרה נתפסה עם המכנסיים למטה ומספר קטן של מטורפים השליט פחד ברחובות וזרקו כיסאות על מפגיני שמאל (אליאסי עזב את המקום בטרם נזרקו הכיסאות). יום לאחר מכן העלה פוסט בו הוא מודה לכל מי שהגיע להפגנה וגם חושף את השם החדש של הקבוצה שלו "נציג המשטרה (שאגב יצאו איתנו אחלה וראינו על הפנים של היס"מ את הגאווה והאיפוק לצד שלנו) לקח אותי הצידה וביקש לראות מי החברים באריות של הצל, וככה הוא גם נתן שם לקבוצה שאני מארגן שזה בעצם כולכם.. תודה לארגון "להבה" שהגיעו, תודה לחברה של בית"ר ירושלים ותודה לחברה של מכבי תל אביב, תודה לכנופיית "אל יהוד" ותודה לחברה של 'כהנה חי' ". כל התנועות שאליאסי חבר אליהם אינן בדיוק מועדוני קריאת ספרים. עד מהרה התקבצו סביבו מספר לא קטן של אנשים חמומי מוח שהגיעו להפגנות 'נגד' מול כל התארגנויות השמאל (הרדיקלי והמרוכך). לחבורת המפגינים החדשה קוראים כעת "האריות של הצל". כל מי שהעביר עליו ביקורת על הניצול הציני של המצב חטף ממנו בפומבי "מי? תזכיר לי? ומה בכלל עשית בקריירה שלך חוץ מאיומים ומכות לקולגות שלך? מתי הוצאת שיר לאחרונה או הופעת? שכחתי פשוט" כתב עידו מימון בפייסבוק ואליאסי פשוט הביא לינק לפרופיל של מימון וכתב "טוב עכשיו אריות שלי הגיע הזמן לזרוק לכם עוד בשר של שמאלן אפס שצריך לקבל חינוך מחדש הם מחפשים הפגנת כוח זה מה שהם יקבלו" וגדוד של פסיכופתים החל להתקיף את מימון בפייסבוק עם איחולי מוות נוראיים בשגיאות כתיב נוראיים עוד יותר. שבוע לאחר מכן המשטרה כבר הייתה יותר מסודרת והבינה את פוטנציאל המסוכנות הכרוך בהפגנות מסוג זה (עבדכם הנאמן היה שם). מר אליאסי, בשלב הזה, מצטייר בעיני רבים (כפי שעלה מעדויות אנשים שסייעו בתחקיר זה) כפחות זמר ויותר פרובוקטור שגורר אחריו אנשים חמומי מוח "אני מרגיש שהפכתי להיות מנהיג, בלי להתכוון. פונים אלי מקבלי החלטות מהימין כדי לקבל ממני הצעות. נכנסתי אתמול למסעדה, וכולם נעמדו על הרגליים ושרו לי״ אמר אליאסי בראיון לישראל היום. העו"ד והפעיל החברתי ברק כהן, החל להקניט את אליאסי בשירים ואף בהאשמות אישיות של גניבה מהצבא.

 עמותת סימני השאלה של האריות

"האריות של הצל", בנו אתר על הפלטפורמה החינמית WIX, ובו הם פנו לגולשים וביקשו לגייס משאבים "אני יואב אליאסי, הצל, אני ראפר והייתי אחראי לעשרות להיטים שהושמעו ברדיו" נכתב שם "האריות צריכים אתכם כדי שנוכל להמשיך לשאוג מול השמאל הקיצוני. כדי שנוכל להרים הפגנות חזקות, בהם נשמיע קול ציוני ברור. כדי שנוכל לדואג לחיילים למצרכים שהם מבקשים, ספציפית. חשוב חשוב חשוב רציתם לעזור? אז עכשיו זה הזמן האריות וצה״ל צריכים אתכם… תעזרו לנו לעזור להם!". באתר מוצגות האופציות בהן ניתן לתרום לעמותה – האחד דרך העברה בנקאית לחשבון בבנק דיסקונט והשני דרך PayPAl. אליאסי קידם את הנושא בדף הפייסבוק שלו ובכדי לשמור על תרומה נאה של כל גולש, הוא מקדם רף מינימלי של 50 ש"ח "כל סכום יתקבל בברכה אבל מי שיתרום מעל 50 ש"ח יקבל כובע וגם יעשה משהו טוב" כתב אליאסי בפייסבוק ואף הזכיר לכולם כי "הכסף הולך לפעילות שלנו שזה אומר: עזרה לחיילים בודדים, תמיכה בחיילים, הפגנות, אוטובוסים של הסעות, דגלים וכל הציוד סאונד ופעילות שבקרוב נחשוף מול "בצלם" וכל הארגונים האנטי ציונים". בתור מי שהיה כמעט בכל ההפגנות של 'האריות', מלבד מספר שלטים שנכתבו על בריסטולים עם טוש, מעולם לא ראיתי ושמעתי מערכת סאונד או אוטובוסים שנשכרו לצורך ההפגנות. במשטרה סיפרו כי אליאסי מעולם לא תיאם מולם שום הפגנה, אלא תמיד היה כהפגנת נגד להפגנות השמאל, מה שמעלה את השאלה – איזה הוצאות בדיוק יש להפגנות הביתיות האלו ולאן הולך כל הכסף של התרומות – במיוחד כשהדמות שמקדמת את התרומות האלו מוכרזת כפושטת רגל. החלטתי לתרום לחשבון בבנק דיסקונט, החשבון הוא אכן חשבון נאמנות של עו"ד שטרנפלד דוד, המייצג את אליאסי בתיק פשיטת הרגל שלו. החלטתי גם לתרום לחשבון הPayPal של האריות. להפתעתי הרבה כתובת המייל המופיעה ב-PayPal היא yoav.eliassi@gmail.com.
מי זה אותו "יואב אליאסי" שרשום בכתובת המייל?
לאיפה מוזרמים הכספים הנתרמים דרך אותו חשבון Paypal?
האם המנהל המיוחד, שאחראי על הכספים של אליאסי, מודע לחשבונות הללו?
למה העמותה אינה מתנהלת בשקיפות כלכלית?
כמה כסף נתרם עד היום?
מה העמותה עשתה עם כל הכספים?

כל סימני השאלה האלו העלו חששות רבים לגורל התרומות שלי ושל שאר התורמים מהארץ ומחו"ל. אנחנו תרמנו למען חיילים בודדים, חיזוק צה"ל והפגנות – כפי שהוצג באתר. שאלתי את עצמי האם יש בכלל עמותה כזו שנקראת "האריות של הצל". צלצלתי למשרדו של עו"ד שטרנפלד ונאמר לי ע"י אחת העובדות במשרד כי העמותה בתהליכי הקמה. בבדיקה באתר רשם העמותות אין עמותה כזו, גם לא "אחת בבנייה".
אז איפה הכסף?

תגובת יואב אליאסי

"ראשית בשום מקום האריות אינם מוצגים כעמותה. הקריאה באתר היא לסייע בהפגנות (וכן' הסעות, הגברה, במה גרפיקה יחצ דגלים עולים כסף רב שיוצא מאיתנו) ועד לתחילת התרומות זה יצא מכיסינו ועדיין יוצא אלפי שקלים בסיוע לחיילי צה"ל כפי שנראה בתמונות בעמוד הפייס שלנו, אנחנו הורדנו מעל 10 טון ציוד לחיילים אני מבין שכואב לך שאזרחים נרתמים לעשות שמח לחיילים ולדאוג למחסור שלהם (ראיתי בפייסבוק שלך את מה שאתה חושב עלי ). ענייני האישים אינם קשורים לפעילות החברתית שלי, חשבון התנועה נמצא בנאמנות עורך דין עד לסיום תהליך הרישום. אני מזמין אותך בכל עת לבוא ולראות את הסכומים שנתרמו. כל כתבה או בלוג העלולים לרמז שנעשתה פעילות שאינה תקינה באופן גלוי או מרמז תענה מידית בתביעת דיבה". "ואני מדגיש ואומר כל מה שנאסף בחשבון הבנק וה paypal. הלך לשימוש של האריות כל רמיזה לפעילות לא תקינה תענה מידית בתביעת דיבה".

ראוי להוסיף כי לאחר מכן יואב ביקש שנשוחח טלפונית וביקש שהשיחה תהייה לא לציטוט, הבטחתי לו ועל כן אצטרך לעמוד בהבטחתי. אך מה שכן ניתן לפרסם זו ההתכתבות בינינו לאחר מכן – הפרסום של הנושא עלול להציג אותו באור מעט שלילי ועל כן היה חשוב לי להציע לו אפשרות לעקר את הכתבה. הצעתי פתרון שיספק את כל הצדדים – לפרסם בדף של האריות פירוט בנוגע לכספי התרומות מהארץ ומחו"ל ובכך ליצור שקיפות, ולאחר שתהייה שקיפות בענייני הכספים הכתבה בעצם הופכת להיות מיותרת. לצערי יואב סירב להצעתי, ומישהו מהאריות אף דאג להתקשר אליי ולאיים בהגשת תלונה במשטרה על סחיטה באיומים (מיותר לציין ששמו, מספר הטלפון והקלטת השיחה מתועדים?).

הקבלה עבור התרומה שנעשה לעמותת "האריות של הצל" עם כתובת המייל של אליאסי המתנוססת למעלה

הקבלה עבור התרומה שנעשה לעמותת "האריות של הצל" עם כתובת המייל של אליאסי המתנוססת למעלה

צילומי מסך מתוך אתר משרד המשפטים

צילומי מסך מתוך אתר משרד המשפטים

צילומי מסך מתוך אתר "רשם העמותות" שנלקחו השבוע

צילומי מסך מתוך אתר "רשם העמותות" שנלקחו השבוע

צילום מסך של אתר "האריות של הצל"

צילום מסך של אתר "האריות של הצל"

פייסבוק הסירה את התמונה אחרי תלונות של גולשים. התמונה נלקחת מאתר "Saloona"

פייסבוק הסירה את התמונה אחרי תלונות של גולשים. התמונה נלקחת מאתר "Saloona"

אודות הבלוג הזמני של עמותת מצו"ף

עמותת מצו"ף - מאגר ציבורי וניטור פדופילים.
פוסט זה פורסם בקטגוריה תחקיר, תקשורת, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

12 תגובות על הכסף שבצל אליאסי

 1. איתי_85 הגיב:

  תודה רבה על התחקיר המושקע.

 2. התחקיר מושקע ויאפשר בעתיד להטריל את הצל, ועל כך, ללא ספק, התודה והברכה.
  קצת כואבת לי תשומת הלב לתופעה. אני חושב שהוא פחות מאיים ממה שנדמה. בפייסבוק, יש לו אולי 600 עוקבים נאמנים. היקף הצפיות בזבל שלו די נמוך (פחות מ-10,000 צפיות לסרטון). פעם היו את "אם תרצו תנועה פשיסטית לכאורה" ועכשיו יש צלליות. תמיד יש בריונים מופרעים. הצל, בסופו של דבר, הוא איש מופרע ומסכן.

 3. איבדת אותי כשכתבת על איתמר.
  לידיעתך איתמר נדקר!! הובהל לבי"ח וטופל עשו לו תפרים.
  אותו דוקר גם רצח חייל במועדון לפני פחות מחודש.

  אבל אתם השמאל העיוור מאשים את הבחור המקועקע כהרגלכם גם כשהצדק איתו.

  • מנהל העו"ש שלך הגיב:

   הצדק אולי איתו, אבל חשבון הבנק שלו מעוקל חביבי. הכסף שלך לא הולך לצה"ל הוא הולך לנושים!

 4. גלעד הגיב:

  ואו אלה היו באמת דקות מבוזבזבות מהחיים שלי שקראתי את זה…למי אכפת מהצל? או מסאבלימינאל? חבורת מושפעים שרק בני 16 אוהבים אותם…הם כמו ג'סטין ביבר

 5. משה שנפלד הגיב:

  לא הצלחתי להבין אם מדובר על אותו אדם או לא, אני מניח שאם ערכת תחקיר כל כך מקיף ולא התייחסת למקרה, מדובר על אדם אחר בעל אותו שם. בכל מקרה, ליתר בטחון:
  http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/627/032.html

 6. Noam הגיב:

  שאפו, פשוט שאפו

 7. יוסי הגיב:

  חוץ מאזכור הצ'יוואווה המעט תלוש, אחלה כתבה. וכבוד על ההחלטה לפרסם למרות האיומים
  למגיב מלמעלה, המקרה של מחבק החתולים הקטלני לא קשור

 8. mano הגיב:

  שאלה : אפשר לראות תחקיר מקיף כזה שתבצע אצל הקרן החדשה לישראל NIF פלוס פרוט כל הכספים שהתקבלו בה ממי ומאיזה מדינות ומה השימוש שנעשה בכספים ?

 9. Shimon Morami הגיב:

  מעניין מאוד. בעיקר כשלא היה לי מושג עד לפני חודש מי זה הצל.

 10. א הגיב:

  פעם גם קראו לא. שיקלגרובר ליצן. לך תדע.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s