סיכום שבוע – מפרישת הניצב ועד החור באוזון

מהי התוכנית הגרנדיוזית של שי פירון; למה אסור לצלם במסיבות פרטיות ולעלות לפייסבוק; את מי צריך להכיר (לכאורה) כדי להשתיק פרשיות; מי הציע שספיידרמן יחקור את ישראל; מה אמרו השופטים בעת זיכוי ראש ארגון פשיעה החשוד ברצח; איך נפתלי בנט היה מגיב למהלך המוצלח שלו השבוע לו היה מתווך דירות; מי הרים כוסית עם חברי חוג 4 בנובמבר לזכרו של יצחק רבין; ומה היה הדבר הכי אירוני שקרה השבוע

1. במערכת החינוך מגרדים את הראש. מצד אחד יש 10,000 אקדמאים ערבים שהוכשרו להוראה אך יש הצפה במגזר, מצד שני יש מחסור אדיר במורים בחינוך היהודי. שר החינוך החליט להוציא לפועל תוכנית גרנדיוזית והחליט לקלוט 27 מורים ערבים שלמים (!) אל מערכת החינוך היהודית. יש עתיד.

2. השבוע פרסם יניב קובוביץ ב׳הארץ׳ שתי תמונות תמימות לכאורה של קצין משטרה, ניצב ברונו שטיין, מבלה במסיבת גיוס של בת חברים. האב של החיילת לעתיד הוא במקרה עו״ד רונאל פישר, החשוד בתיווך לשוחד של קציני משטרה. שטיין פרש באותו היום ואמר כי המהלך תוכנן מראש ו׳במקרה׳ התזמון יצא כפי שיצא. בסרט האלמותי ׳הסנדק1׳ יושבים כל ראשי משפחות הפשע לפגישת פיוס. לאחר שהסכימו על שלום ואהבה בין משפחות הרוצחים, דון קורליאונה המעוניין להחזיר את בנו מייקל המתחבא בסיציליה חזרה לארה״ב נותן את נאום ׳הדברים שקורים במקרה׳ האישי שלו כדי להבהיר לנוכחים בחדר שלכל דבר יש סיבה, במיוחד כשמדובר בארגונים בסדר גדול כזה:
״אני אדם שמאמין באמונות תפלות. אם הוא (מייקל) יהיה מעורב בתאונה, אם הוא יפול מצוק, אם שוטר בטעות ירה לו בראש או שהוא יתלה את עצמו בתא המאסר או אפילו יתחשמל ממכת ברק, אני אאשים כמה אנשים בחדר הזה, ולזה אני לא אסלח״.

3. ניצב שטיין סומן כאחד המועמדים המובילים לתפקיד המפכ״ל הבא של משטרת ישראל. בגלל שהמשטרה מנוהלת במקצועיות רבה כל כך, כבר כמעט שכחנו את הפרשות הקודמות שבהם היו מעורבים קצינים בדרגת ניצב שסומנו לתפקיד המפכ״ל: מנשה ארביב החשוד בקבלת טובות הנאה מחסידיו של יאשיהו פינטו וניסו שחם שהואשם בקיום יחסי מין עם שוטרות תמורת קידומן המקצועי. ניצב שטיין התראיין לערוץ 10 ומסר כי לכל מקום שילדה בת 18 תזמין אותו, הוא יגיע. למתבונן מהצד נראה כאילו פרשת שטיין היא ערבוב של כל פרשות הניצבים יחד. סביר להניח שאם שטיין היה חושב פעמיים הוא היה בוחר בתגובה אחרת, מצד שני אם הוא היה חושב פעמיים הוא לא היה מסתבך בפרשיה המביכה הזו מלכתחילה ואולי היה זוכה להיות המפכ״ל הבא.

4. ומשפט אחרון בנושא שטיין – התמונות שפורסמו ב׳הארץ׳ נלקחו מדף פייסבוק של מישהו שלא קיבל קרדיט. איפשהו בישראל מסתובב אדם שצילם כמה חברים במסיבת גיוס, העלה לפייסבוק וגרם לפרישתו של (אולי) המפכ״ל הבא. מעניין אם הצדיק בכלל מבין מה פוסט אחד בפייסבוק שלו עשה למשטרה כולה.

5. בבית הלבן יושב אדם שחור המביט על דגל שחור ומחוויר. בפגישה עם חברי קונגרס אמר נשיא ארה״ב כי יש לו את הסמכות לקבוע שהמבצע הצבאי נגד ארגון המדינה האסלאמית לא יצטמצם רק לשטח עיראק, אלא ינוהל גם בשטח סוריה. הנשיא הציג את האסטרטגיה באמצעותה תוביל וושינגטון לשחיקה ובסופו של דבר להשמדת המדינה האסלאמית. בארה״ב רוצים לשחזר את ההצלחה המסחררת של חיסול אל-קאעידה, שרק לפני שבועיים חנכו את הסניף החדש שלהם בהודו. מזל שהתגברות המדינה האסלאמית מתרחשת בצד השני של העולם ולא מסכנת את קיומה של מדינת ישראל. נראה כי אפשר לסמוך על האמריקאים שיצילו אותנו מהשמדה. אם תתרכזו ממש טוב תוכלו אפילו להריח את אירופה של שנות הארבעים בגבול הסורי.

6. העניין הזה עם מסמכי הרפז/ ברק/ אשכנזי/ גלנט/ בניהו/ פלוני אלמוני – מבחינתנו תזכו את כל המעורבים בנושא או שתחביאו אותם בבור בקריה – לא יכולים יותר לשמוע על זה, הרגתם אותנו!

7. נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, השופט יצחק כהן המועמד לבית המשפט העליון, הטריד מינית, לכאורה, פרקליטה. המידע נחת בזמנו על שולחנו של פרקליט המדינה לשעבר משה לדור. לדור לא העביר את החומרים לבדיקה משטרתית או ליועץ המשפטי לממשלה ובכך קבר את הפרשה. יש אנשים הסבורים שאם אתה מכיר את האנשים הנכונים אתה יכול להשתיק כל דבר. מזל שזה לא המקרה. נכון?

8. מזכ״ל האו״ם, באן קי מון, התראיין לעיתון הערבי ׳אל-חיאת׳ היוצא בלונדון והודיע כי הוא בוחן אפשרות להקים ועדת חקירה (עוד אחת) שתבדוק את נסיבות הפגיעה במוסדות האו״ם בעזה במהלך מבצע ׳צוק איתן׳. מעניין אם הועדה תחקור גם את השריטות שהושארו על הקיר במחסנים של אונר״א. ככה זה שיש כל כך הרבה אמצעי תחמושת להחביא ואין מספיק מקום להכיל את כולם, ומי נפגע מזה?
הקירות.

9. יו״ר החקירה ללחימה בעזה מטעם האו״ם, ויליאם שבאס, שתקף בעבר את ישראל מעל כל במה אפשרית ורק לפני שנה, במהלך כנס בניו יורק, אמר כי ״מה שהכי הייתי רוצה שיקרה זה שנתניהו יישב על ספסל הנאשמים בבית הדין הפלילי הבינלאומי״, לא מבין את הביקורת שנמתחת עליו. ״גם אם ספיידרמן היה ראש הוועדה מטעם האו״ם ישראל הייתה תוקפת אותו״ אמר שאבאס. ובכן, אם ספיידרמן היה אנטישמי אז כנראה שהיינו מתנגדים, אבל השאלה החשובה ביותר עדיין לא נשאלה – מה העניין של שאבאס עם גיבורי קומיקס ולמה הוא בחר דווקא בגיבור שבגופו יש ארס עכבישים ופועל מאחורי מסיכה?

10. ראש ארגון הפשע, מוטי חסין, זוכה מרצח עבריין במסעדת בת ים. השופטים קבעו כי ״לאיש מהנאשמים לא היה מניע לרצוח את המנוח״, ממש מתחבר עם המשפט הידוע של ״אין לי אויבים״. תיק הדגל של הפרקליטות קרס להם מול העיניים. מעבר לגופות שעומדות לעוף פה באויר עוד כמה ימים בעקבות חידוש הלחימה בעולם התחתון, מישהו חייב לתת את הדין על הביזיון הזה. לא יכול להיות שאותם ״פרקליטים״ שניהלו את התיק ימשיכו להיות במערכת. רק חסר לנו ששוטרים יגיעו למסיבות של חשודים, ששופטים יטרידו מינית ו….אה רגע.

11. חברי חוג 4 בנובמבר, הפועלים לקידום תפיסת עולמו של רבין, הזמינו את ח״כ משה פייגלין להרמת כוסית. אפשר לתקוף את זה מכל כך הרבה זוויות שונות אבל עדיף להשאיר את זה ככה ולא לרצוח את הבדיחה.

12. נפתלי בנט הצליח להעביר חוקה חדשה למפלגת ׳הבית היהודי׳. אם אתם לא מבינים על מה המהומה, תנסו לדמיין את בנט כמתווך דירות: ״אחים שלי, ברוכים הבאים. בואו בואו תראו מה יש לנו פה. הכל חדש. פורמייקה. מה זה הצרחות האלו בחוץ?  תתעלמו. זה השכנים. הם צורחים מידי פעם, זה לא נורא. הם גם נורא מבוגרים. בינינו כמה כבר עוד נשאר להם. כמה שנים טובות במקרה הטוב. עוד לא תספיקו להגיד תפילת ׳שמע ישראל׳ וכל זה יהיה שלכם״.

13. עוד שבוע עומד להתקיים משאל עם בסקוטלנד – העם הסקוטי יחליט האם סקוטלנד הופכת להיות עצמאית או תמשיך להתערבב עם בריטניה. בינינו, כל ילד יודע שהויסקי הכי איכותי הוא סינגל מאלט.

14. דו״ח שפרסמו תוכנית האו״ם להגנת הסביבה וארגון המטאורולוגיה העולמי קבע כי שכבת האוזון מתחילה להתעבות. ד״ר פישר – זה בדוק?

15. בית המשפט קבע כי האב שטלטל את ילדיו נמצא אשם. בכלי התקשורת נתנו לפרשה את הכותרת ״טלטול התאומים״ וקבעו כי היא הגיע לסופה. קצת אירוני שהתאריך בו הפרשה הסתיימה נופל על אותו יום בו מטוסים נחטפו על ידי טרוריסטים של אל-קאעידה ומוטטו את מגדלי התאומים. מה יש לתאריך  11.9 עם פגיעה בתאומים??

בידרמן (מתוך עיתון ׳הארץ׳)

בידרמן (מתוך עיתון ׳הארץ׳)

אודות הבלוג הזמני של עמותת מצו"ף

עמותת מצו"ף - מאגר ציבורי וניטור פדופילים.
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s