סיכום שבוע – מהיורש של יו הפנר ועד המשרה בארמון בקינגהאם

מה עוללו בלאו וגרינברג הפעם; מי הBFF הפוליטי החדש של מלכות היופי ומי הוא היורש של יו הפנר; למה באמת פרש ניצב יוסי פריינטי מהמשטרה; האם ילדים מחוצ'קנים יכולים לשנות את העולם; כמה עלתה הטיסה של נתניהו לארה"ב; נמצאה תרופה לסרטן – תפקיד נשיא מדינת ישראל; למה דידי הררי הוא פופוליסטי; מי דרך בחדר הירוק ומי איבדה את משרת היוקרה כתוצאה מכך; למה חשוב ללכת למסעדות כשרות; מי לא התבייש בגירעון של 2 מיליארד ש"ח; מה רצתה גולדה להגיד למשפחה מזרחית ואיזו הצעת עבודה חדשה התפנתה בארמון בקינגהאם.

1. שבוע שעבר התפרסם בעיתון ׳הארץ׳ הודעת התנצלות לפיה הכתבים אורי בלאו ושי גרינברג נכנסו ללא רשות אל בית מחסה לנערות בירושלים. השבוע הודעת ההתנצלות פורסמה בשנית. או שזה פרומו מעצבן לכתבה במוסף הקרוב או שמישהו במערכת חושש שעשה טעות קריטית וכעת ממתין בשקט לתביעה. שווה לעקוב.

2. ״מקור ביטחוני בכיר״ אמר השבוע שלפי מקורות ביטחוניים בכירים, תוספת נמוכה מהמצופה של 6 מיליארד ש״ח בלבד (בלבד?!?!) תאלץ אותם לעצור את הצבא כבר בחודשים הקרובים. הצבא של נפוליאון צעד על קיבתו וכבש מחצית מאירופה, הצבא שלנו צועד על תקציבים שערורייתיים ועלול להסגר בחודשים הקרובים – איך הזמנים משתנים.

3. אפרופו ״מקור ביטחוני בכיר״ – לא נמאס לבוגי להשתמש בכינוי הזה?

4. השבוע התבשר לנו כי בישראל יש אנשים שאוהבים לאסוף דירות. יש אדם שלרשותו רשומים 46 דירות. ל- 5,400 ישראלים יש חמש דירות ויותר. אין שום בעיה שאנשים ישקיעו את הכסף שלהם בדירות ויטפחו שוק שכירויות (הוגן). אך חשוב לציין כי אם היה מס על דירה שלישית ומעלה, המחסור בדיור לזוגות צעירים ומושג כמו "דירות רפאים" היה נחלת העבר. שר האוצר לפיד בא אולי לשנות, הבעיה שהוא מסתכל לכיוון הלא נכון.

5. לא יודע לאיפה שר האוצר לפיד מסתכל, אבל אני יודע לאיפה חברת מפלגתו, פנינה תמנו-שטה, מסתכלת – למעלה. תמנו-שטה העלתה תמונה לעמוד הפייסבוק בו היא משוטטת במסדרונות הכנסת עם 11 מלכות יופי שהגיעו לכנסת "במטרה לקיים שיח על בית המחוקקים הישראלי, על עשיה וחברה". מעולם לא ראיתי או שמעתי (ועם כן, מחילה מראש) על ח"כ תמנו-שטה לוקחת אזרחים מהשיכונים ומסבירה להם למה העבודה בכנסת היא כה חשובה, איך הם יכולים להשפיע באופן ישיר על חייהם ולמה חשוב להכיר את הועדות השונות. אבל נניח ותמנו-שטה, חברת כנסת בישראל, החליטה לבזות את עצמה ולהעלות את התמונה עם מלכות היופי בשביל לגרוף עוד כמה לייקים לעמוד הפייסבוק שלה, נניח, אבל מה התירוץ של מנכ"ל הכנסת, רונן פלוט, שהצטלם עם מלכות היופי כאילו הוא הפלייבוי יו הפנר והעלה את זה לעמוד הרשמי של כנסת ישראל. יולי אדלשטיין צריך להתעורר ומהר.

6. באוקטובר 2008 התפוצצה פרשת דירות המסתור של קצינים במשטרה. השוטרים היו מתכנסים לדירות ״קומונה״ באזור הדרום ושם מבצעים חילופי זוגות, אורגיות וכל זאת בזמן שנשותיהם סבורות שהבעלים עובדים קשה במשרד. השבוע פרש במפתיע מפקד מחוז ירושלים, ניצב יוסי פריינטי, מהמשטרה. פריינטי טען כי המתמודדים לתפקיד המפכ״ל מכינים אחד על השני תיקי הכפשות ולמרות שאין לו שלדים בארון, הוא לא מעוניין להשתתף בזה. פריינטי, דרך אגב, בנה קריירה משטרתית מפוארת באזור הדרום וביולי 2007 אף מונה למפקד מרחב הנגב. אפשר רק להעריך שהצירוף של מפקד מרחב הנגב, דירות מסתור ומירוץ לתפקיד המפכ״ל יכול לגרום אי נעימות קלה למישהו מסוים…

7. אלפים יצאו להפגין בהונג קונג במחאה על המגבלות שהוטלו על הבחירות הקרובות. 30,000 בני אדם חסמו כבישים ראשיים והפגינו את כוחם ומספרם רק הולך וגדל. למרות שבסין יש קצת יותר מ-1.3 מיליארד תושבים, בהונג קונג יש "בסך הכל" 7 מיליון, אך עם זאת יש למחאה הזו פוטנציאל אדיר. הדבר הכי מפתיע במחאה זה לא השם ("מחאה המטריות") אלא דווקא המנהיג – ילד ממושקף בן 17 בשם ג'ושואה וונג. השם הרשמי של המחאה נגזר מתופעת המפגינים המסתובבים ברחובות עם מטריות כדי להתגונן מפני השמש וגז הפלפל של השוטרים. לוונג יש כבר דוברת והם אפילו מאיימים לפרוץ ללשכת המושל בהונג קונג אם לא יענו לדרישותיהם. תחשבו רק מה היה קורה אם לוונג הייתה חברה – הונג קונג והשאיפה לדמוקרטיה היו נדחקים הצידה, לתקופה פחות הורמונלית.

8. יום כיפור וחג הקורבן מצטלבים השנה. בערים המעורבות: יפו, ירושלים, עכו ושות׳, חוששים מהתפרצות אירועים אלימים. פעם אחרונה שהימים הצטלבו הייתה ב-2008, כשנהג ערבי נכנס עם רכבו לשכונה היהודית בעכו, מה שגרר גל של מהומות שנגמר כמעט בלינץ' הדדי. המשטרה לעת עתה נערכת בכוחות מתוגברים וזאת על אף שמנהיגים מקומיים קוראים להרגעת הרוחות. המוסלמים רוצים לחגוג, היהודים רוצים למחול והימחל – מעניין כמה פצועים יהיו השנה.

9. נתניהו טס לארה״ב. עלות הטיסה למשלם המיסים – 1.4 מיליון דולר. זו רק הרגשה פרטית, או כשאל-על מתבקשת להציע שירותי תעופה למשרד ראש הממשלה, הצעת המחיר מוגשת עם תוספת שני אפסים מהצד באופן קבוע? 
הגיע הזמן שטיסות ראש הממשלה יצאו למכרז פומבי שקוף ופתוח. בסופו של דבר, זה כסף ציבורי ויש להתייחס אליו בכבוד הראוי לו.

10. דידי הררי, ערוץ 2:
״עזוב אותי מכל הדברים מסביב. לחיאני תרם המון לבת ים״. אין ספק ששלומי לחיאני, ראש עיריית בת ים, שהורשע השבוע, תרם המון לעיר. השאלה שיש לשאול היא כמה מתוך זה הוא גם תרם לעצמו. לחיאני פיתח את בת ים והפך אותו למקור גאווה לתושבים אך במקביל הוא גם פיתח את חשבון הבנק שלו וזה בדיוק ״הדברים מסביב״ שאדון הררי מתעלם מהם בבוטות. כיף להיות פופוליסטי דידי, קשה להיות הוגן.

11. מצבו הרפואי של ח״כ בנימין בן אליעזר התדרדר, כך מסר פרקליטו ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, וביקש להגיע לעסקת טיעון. אפשר רק להניח שבזמן המירוץ לנשיאות אתה בריא כמו שור אך בחשדות של קבלת שוחד בסך מאות אלפי דולרים אתה לפתע חולה כליות עם רגל בקבר. מעניין עם המועמדות לנשיאות יכולה לרפא סרטן, שווה לבדוק את זה מדעית.

12. זוכרים את עומר גונזלס, התמהוני שהצליח לחדור לבית הלבן עד שנבלם ע״י המאבטחים לפני שבועיים?
אז מסתבר שמר גונזלס הגיע הרבה יותר רחוק מהמדשאה המזרחית כפי שפורסם, והצליח לחדור עם סכין לתוך החדר הירוק בבית הלבן (הוא צמוד לחדר הסגלגל). בחמש השנים האחרונות, 16 אלמונים הצליחו לקפץ מעל הגדר ולחדור למתחם הבית הלבן. ממש כמו הגשר באילת – אטרקציה תיירותית. בכל מקרה כתוצאה מהחדירה של גונזלס, ג׳וליה פירסון (ראש השירות החשאי), עשתה מעשה אצילי-ישראלי, לקחה אחריות והגישה את התפטרותה. במקרה, באותו היום, 'Washington Examiner' חשף כי לפני מספר שבועות מאבטח מחברה פרטית עלה עם הנשיא אובמה במעלית כשהוא חמוש. מיותר לציין שהדבר מנוגד לחלוטין לנהלי השירות החשאי ומספר אנשים אף ציינו כי אובמה הוא אחד הנשיאים שבתקופתו רמת המחדלים הביטחוניים הייתה הגבוהה ביותר. אז מסתבר שלאמריקאים לא הולך כל כך עם כל נושא אבטחת אישים. שילמדו מאיתנו – לנו רצחו בסך הכל ראש ממשלה אחד.

13. בשקט מופתי וכמעט מתחת לרדאר, ישראל הביאה לירדן סוכריות על היותה חברמנית כל כך מוצלחת במזרח התיכון. היהודייה הקטנה סיפרה לערבייה הגדולה על מיקומם של מתקני ריגול בממלכה וזו פוצצה אותם בזמנה הפנוי. באחד מהמתקנים שבמקרה היה צמוד לאוניברסיטה בצפון הממלכה, הירדנים חששו להפציץ עקב חוסר מיומנות וישראל דאגה לבצע את המלאכה. בימים כתיקונם, שיתוף פעולה כה מוצלח היה אמור לקפץ בכותרות הראשיות של מהדורות החדשות ולא להיתקע ליד מודעות האבל בעיתון בודד. רק אומר.

14. מיד לאחר הנאום הבינוני מינוס של נתניהו באו״ם התחשק לו צלעות עגל. נתניהו לקח את הפטרון, שלדון אדלסון, והשניים נסעו למסעדת "Fresco by Scotto" במרכז מנהטן. מסעדת היוקרה רגילה כבר לסלב כגון ג'יי זי ושות'.  השניים הגיעו למסעדה בשביל ארוחה אינטימית ושקטה.
אתר ״פייג׳ 6״ האמריקאי מדווח שהרחוב שבו שוכנת המסעדה נסגר לתנועה, ולפחות 30 מאבטחים התלוו לצמד החברים בתוך המסעדה ועל הגג מעליה בעוד שבפנים כל לקוח נאלץ להיבדק בגלאי מתכות בזמן שהצמד היה מאוגף ע״י מאבטחים ישראלים ואמריקאים. הארוחה הייתה כל כך אינטימית עד שבקושי הרגישו אותם (בקנדה). לאחר הסעודה הקהילה היהודית בארה"ב זעמה – מסתבר ששני היהודים הנחמדים אכלו במסעדה לא כשרה. אוי ווי. המסעדה מציעה בתפריט שלה בין היתר: שוק וירך חזיר, ממולח ומיובש או מבושל בגבינת מוצרלה ופרמזן, וכן פסטרמת חזיר; קציצות ברווז ממולאות בגבינה קשה, גבינה איטלקית וגבינת שמנת המוגשות עם פטריות ובשר עגל ברוטב יין ודובדבן; סרטן קר עם לימון, שעועית לבנה ורצועות חזיר קריספי. זה עוד לא נגמר – בהמשך היום נתניהו המשיך בסבב פגישות עם תורמים יהודיים במסעדה אחרת והפעם – במסעדת פירות ים. הכשרות בחו"ל זה לא כמו יום כיפור בחו"ל? – אלוהים לא רואה…

15. אחרי שמערכת הביטחון קיבלה את התקציב שהיא דרשה ומעבר, כעת הגיע הזמן להתחיל לשלוח מסרי הרגעה. הרמטכ״ל, בני גנץ, נתן סדרת ראיונות לקראת כיפור (אחרי הכל, יום הכיפורים בישראל זהו יום שחור מבחינה תודעתית שלעולם לא נשכח). בראיונות שולח גנץ מסרים הפוכים לגמרי ממה שהיה בטרם אישור התקציב – לא עוד ׳בכיר במערכת הביטחון׳ מזהיר שתפרוץ מלחמה כל רגע אלא הצ׳ארמר הצה״לי שמרגיע את כולם ומספר לנו כמה אנחנו בטוחים ואין צורך שנדאיג את המוח הקטנטן שלנו בכל מיני מספרים על גבי מספרים. אם כל הסיפור הזה לא היה עצוב, היה אפשר לגחך קלות, אבל זה עצוב. ממש עצוב.

16. ראש עיריית ת״א המיתולוגי, שלמה ״צ׳יץ׳״ להט, הלך השבוע לעולמו. אחד מהדברים הכי חכמים שעשה צ׳יץ׳ היה מלחמה תקציבית דרך התקשורת. השימוש בכלי התקשורת אפשר לו להיכנס לגירעונות שערורייתיים, אך אותן גירעונות הביאו את ת״א למה שהיא היום. בטקס העברת השרביט לרוני מילוא שהתקיים במתנ״ס בשיכון ד׳ ביפו אמר ״האוצר אומר שחרגתי במיליארד שקל, שטויות, איך הם מעיזים הצילייגרים הללו, מאיפה הנתונים שלהם? לא חרגתי במיליארד, חרגתי בשני מיליארד!״. כפיים.

17. עברו 40 שנים, וכעת ניתן לפרסם מסמכים של ישיבות ממשלה מארכיון המדינה. בשנת 1974 ביקרת ראש הממשלה, גולדה מאיר, אצל משפחה מזרחית. גולדה הגיע למשפחה מרובת ילדים בת 12 נפשות. אב המשפחה אמר שיש לו משפחה ענפה כי הוא אוהב לתת למדינת ישראל ומעוניין להרחיב אותה כמה שיותר. גולדה סיפרה בישיבת הממשלה כי לא היה לה האומץ להגיד לאותו אב ״תשאיר זאת לאחרים, אתה את שלך עשית למדינת ישראל, ובשם המדינה תודה רבה לך, ועכשיו למען המדינה, תתמסר לחינוך הילדים שיש לך כבר״. גולדה פחדה ששוב יגידו שהיא מזלזלת במזרחיים ולכן שמרה את ההערה לעצמה. ממשלת גולדה פתחת במבצע ״ביעור הבערות״ ושלחה מורות חיילות לבתים של מזרחיים כדי ללמד אותם קרוא וכתוב, להכניס בהם מעט השכלה ועל הדרך לצאת בשליחות מדינית-תרבותית קלה ״על החיילות לא רק ללמד אלא גם לדובב את הלומדים ולשמוע מפיהם סיפורים, פתגמים, אופני בישול ושירים״.

18. למחפשי העבודה: ארמון בקינגהאם מחפש עובד ניקיון שיהיה מופקד על הסרת המסטיקים הדבוקים ברחבי המעונות ההיסטוריים והרשמיים בעזרת צוות המשרתים, ניקוי חדרי השירותים בארמון, הדחת הכלים, צחצוח כלי הפליז והפרזול, יציע את המיטות, ידאג לנקיונם של גרמי המדרגות ויכסה את הרהיטים בכיסויי אבק בתקופות שבהן בני המשפחה המלכותית אינם שוהים במבנה. בהצלחה למתמודדים.

1897819_10152289179236017_3339214189401829508_n

מנכ"ל הכנסת רונן פלוט. אם כבר לחקות את יו הפנר ושוק הבשר – אז עד הסוף (קרדיט: "מתוך הפייסבוק של Meir Katz")

אודות הבלוג הזמני של עמותת מצו"ף

עמותת מצו"ף - מאגר ציבורי וניטור פדופילים.
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s