החיסול של הגנרל האיראני

בשבוע האחרון כולם עסקו בחיסול הגנרל האיראני בסוריה בזמן שחיסול מזעזע של גנרל אירני בכיר עוד יותר נעשה בתוך ישראל והתקשורת שותקת. הסיפור המלא על החיסול הממוקד שבוצע בגנרל האיראני הבכיר מכוכב יאיר

 זה היה ברביעי לנובמבר 1947 בבית משפחת מופזזקר באספהאן. למירה היו צירים והצרחות כמעט העיפו את גג לשמיים. אליהו בעלה נע בעצבנות מצד לצד מחוץ לדלת, גונב מידי פעם הצצה לוודא שהמיילדת המנוסה יודעת מה היא עושה. פתאום בכי של תינוק, ההורים המאושרים הביטו בפעם הראשונה בילד מבלי מה העתיד צופן לו. הזוג החליט לקרוא לילד בשם האיראני הקליט "שהרם מופזזקר". לאחר עשור, משפחת מופזזקר עשתה עלייה לישראל ונקלטו באילת. שמו של שהרם מופזזקר עוברת לשאול מופז לפי מיטב המסורת התקופתית של מחיקת השורשים. את בגרותו העביר בתור תלמיד פנימייה בבית הספר החקלאי נהלל ובשנת 1966 התגייס לגדוד 890 של הצנחנים. לאחר שנדחה מספר פעמים, הצליח בסופו של דבר להתקבל לקורס קצינים לאחר התערבותם של מפקד הפלוגה איציק מרדכי והמג"ד דן שומרון בעקבות התרשמותם ממארב מוצלח שעשה מופז לחוליית מחבלים שחדרה מירדן (לימים, המהלך קיבל את השם האלמותי "מארב מופז"). מהנקודה הזו, מופז מסתער על צה"ל וכל תפקיד נעשה בצורה מבריקה ומקדמת אותו לתפקיד הבא – מפקד מחלקה בגדוד 890> מפקד פלוגה בגדוד 890> מפקד סיירת צנחנים> סגן מפקד סיירת מטכ"ל> מפקד גדוד 202 של הצנחנים> סגן מפקד חטיבת הצנחנים> מפקד עוצבת חירם> מפקד בה"ד 1> מפקד חטיבת הצנחנים> מפקד עוצבת עידן> מפקד עוצבת הגליל> מפקד אוגדת איו"ש> אלוף פיקוד הדרום> ראש אגף ותכנון> ראש אג"ם> סגן הרמטכ"ל> וביולי 1998, זה שנדחה שוב ושוב מקורס קצינים עקב אי התאמה ונתונים נמוכים, הופך בן לילה לרמטכ"ל ה-16 של צה"ל.

ביולי 2002, סיים מופז את תפקידו כרמטכ"ל ומספר חודשים לאחר מכן הוא נקרא ללשכתו של ראש הממשלה דאז אריאל שרון. שרון הסביר למופז שהבחירות בפתח ושר הביטחון, בנימין בן אליעזר, לא יכול להמשיך לחגוג על תיק הביטחון ששווה כמה וכמה מנדטים. שרון הציע למופז להיות שר הביטחון כמינוי מקצועי, והאחרון חטף את ההצעה ויצא בריצה מהלשכה מבלי לגעת בכלל בבורקסים. מופז גילה מהר מאוד שבתור שר ביטחון בממשלה שמפלגת הליכוד מובילה אותה הוא יכול להצליח לא רע על הטיקט מזרחי-ביטחוני, זה שהצליח כנגד כל הסיכויים, זה שיכול להיות סוג של סיפור סינדרלה רק שעיר ואיראני הרבה יותר. מופז החליט להתמודד בפריימריז לליכוד ואף נבחר באופן מפתיע במקום ריאלי ברשימה לכנסת. אך לרוע מזלו, תקופת הצינון שהיה זקוק לה בין תפקידו האחרון כרמטכ"ל לתפקידו העתידי כחבר כנסת לא הייתה ארוכה דיה ומועמדותו נפסלה. עם זאת, מופז עדיין קיבל את תיק הביטחון ותפקד כמינוי מקצועי של ראש הממשלה שרון. בנובמבר 2005 התפרקה ממשלתו של שרון והאחרון הקים את מפלגת קדימה והציע למופז להצטרף והפעם בתור ח"כ ושר ביטחון. מופז סירב לשרון והעדיף להתמודד על תפקיד יו"ר הליכוד. לאחר שהבין כי סקרים יכולים לשקר אבל גם להם יש גבול, החליט לקפוץ מהספינה השוקעת למטוס הממריא של קדימה. כשמופז הגיע למפלגה המגובשת כל העוגה כבר חולקה ונשאר לו רק תיק התחבורה שנתקע אצלו גם בממשלת אולמרט. באוגוסט 2008, הפסיד מופז לציפי לבני בבחירות לראשות קדימה והפך לאופוזיציה פנים מפלגתית מה שגרם ללבני לבחילות בכל פעם שהייתה צריכה לשבת לידו. במרץ 2012 ניצח מופז בהפרש ניכר את לבני בפריימריז בקדימה והתמנה לראש האופוזיציה. חודשים לאחר מכן החליט מופז לקחת את כל ה-28 מושבים באופוזיציה ולחבור לקואליציה המתפרקת של נתניהו כדי להציל אותה ממוות ודאי. המהלך חיסל את עצמו לאחר חודשיים בעקבות מחלוקת על גיוס החרדים מה שהצעיד את עם ישראל ליום חופש, או במילים אחרות – יום בחירות. קצת לפני הבחירות, לבני הצליחה לפצל את קדימה ולשכנע עוד 6 חברי כנסת לבוא איתה למפלגה חדשה בלי גולים איראנים. קדימה התרסקה מ-28 מנדטים לשניים בלבד בעוד שלמפלגה החדשה של לבני, "התנועה", היו שישה מנדטים – סוג של אצבע בעין או אצבע משולשת תלוי את מי שואלים.

3d29e8bb134bd118

שאול מופז (קרדיט: דובר צה"ל)

דצמבר 2014 חודש לאחר פירוק הממשלה. יצחק "בוז'י" הרצוג נמצא בעננים. הוא כרגע סיים מיזוג מוצלח מאוד (מוצלח מאוד בשביל התנועה אבל הסקרים מראים מספרים יפים אז לא מפריע לו שלבני בועטת לו באגו, בשביל להיות ראש ממשלה הוא מוכן לתת הרבה יותר מבעיטה באגו, כמו כל הפוליטיקאים באשר הם בכל מקום בעולם). בוז'י הזמין את מופז לפגישה אינטימית בבית הרצוג ברמת אביב. השניים דיברו על אה ודא ודא ואה תיק הביטחון. מופז זז באי נחת על ספת היוקרה בסלון משפחת הרצוג. בוז'י, הידוע כאחד שיודע לעבוד על הזוגיות, חש שמופז חרד "מעט" מיריבתו המרה לבני. בוז'י הרגיע אותו באומרו כי החיבור עם לבני לא ישנה לעולם את הרגשות שלו כלפיו ובעיניו הוא תמיד יהיה המזרחי שהצליח כנגד כל הסיכויים. מופז הסתכל על בוז'י במבט תמים ואכל את השקר המריר בעיניים עצומות לרווחה בעוד שבוז'י מציע לו את המקום ה-11 והבטחה לתיק הביטחון. מופז, הידוע כקצין וג'נטלמן, לא הסכים לנטוש את המפלגה (שלא מתקרבת בכלל לאחוז החסימה בגרסה הישנה שלה) ודרש כי הצטרפותו תהייה כסיעה ולא כאדם בודד, ממש כמו שלבני קיבלה. הרצוג הבטיח לישון על זה קצת (עם ציפי) ולהחזיר לו תשובה. לפני שעזב את הרצוג, הוא הניח בפניו זר סקרים המציג כי נכון להיום הוא הביטחוניסט המועדף ביותר על הישראלים וצירופו אינו גורע מנדטים ובמקרה הטוב אף מוסיף. הרצוג ערך מאז שלושה סקרים נוספים והתעמק בנושא. בינואר 2015, נשמעו דפיקות בדלת משפחת מופז בכוכב יאיר. בעינית של הדלת נראה ח"כ איתן כבל. מופז היה סבור שכבל נשלח ע"י בוז'י לשאת ולתת עמו על הצטרפותו לעבודה. לאחר השמאל טוק, כבל הניח הצעה על השולחן – מקום 20 ברשימה ללא הבטחה לתיק הביטחון. מופז, בלע את הרוק בחלל הפה, לקח נשימה עמוקה ושאל את כבל "תגיד, מה אתה היית משיב להצעה כזו", כבל הביט במופז ואמר "אני כבר אמרתי את דעתי לראש המפלגה שלי". מופז ביקש לישון על ההצעה, ויום למחרת ב-11 בבוקר הודיע כי הוא מסרב לה. כמה שעות לאחר מכן, במסיבת עיתונאים מפוארת של מפלגת המחנה הציוני, הודיעו על חיסולו של הגנרל האיראני שהרם מופזזקר עם הצגתו של האלוף עמוס ידלין לתפקיד הביטחוניסט של מפלגת העבודה. בשיחות סגורות אמר השבוע הגנרל האיראני, השם יקום את הקריירה הפוליטית שלו, כי "ביחסים בין בני אדם יש קודים אלמנטריים שמן הראוי לשמור עליהם גם בתקופות הכי לחוצות. אני יודע שזו היא, אבל אני לא מופתע. ידעתי שהיא תעמוד על המשמר". כמה ימים לאחר מכן עוד גנרל איראני חוסל, הפעם לבני לא הייתה מעורבת.

אודות הבלוג הזמני של עמותת מצו"ף

עמותת מצו"ף - מאגר ציבורי וניטור פדופילים.
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, פוליטי, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על החיסול של הגנרל האיראני

  1. Asher Abramovitch הגיב:

    מעולה! תענוג לקרוא את הבלוג שלך!

  2. Asher Abramovitch הגיב:

    תענוג לראות את הבלוג שלך!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s